STARBUCKS

Dünya genelinde hizmet veren Starbucks Coffee, kurulduğu 1971 yılından bu yana, dünyadaki en yüksek kaliteli arabica kahve çekirdeklerini satın alan, kaliteli kahve alımı ve kavurmasında dünyanın önde gelen parekende şirketidir.

Starbucks'ın, Türkiye'yi de kapsayan Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde mağazalarının açma ve işletme yetkisi Kuveyt merkezli Alshaya Group'a aittir.

Starbucks, kökleri Amerika Birleşik Devletleri'nde olsa da, dünya çapında faaliyet gösteren bir kahve markasıdır. 86 pazarda yer alan Starbucks'ın, Türkiye'yi de kapsayan Orta Doğu ve Kuzey Afrika operasyonları, 11 ülkede 1900'den fazla mağaza ile Alshaya Group tarafından sürdürülmektedir.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde, Bahreyn, Mısır, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Fas, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde Starbucks mağazaları Alshaya Group tarafından işletilmektedir. Sadece Türkiye'de 8000'den fazla partneri (çalışan) istihdam etmektedir.

Starbucks Türkiye olarak kurulduğumuz 2003 yılından bu yana kusursuz hizmet anlayışımız ile misafirlerimize her fincanda eşsiz Starbucks Deneyimini sunuyoruz. Her fincanda, aynı tutku ve heyecanla, misafirlerimizin ev ve iş yerlerinden sonra en rahat hissettiği 3. adres olma misyonumuzu gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

Partnerlerimiz, misafirlerimiz ve mağazalarımızdan oluşan Eşsiz Starbucks Deneyimi'nin kalbinde 'kahvemiz', çevresinde ise 'topluma olan katkımız' ve 'sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz' bulunmaktadır.

Eşsiz Starbucks deneyiminin geldiği son nokta olan ve dünyada nadir bulunan kahve çekirdeklerinin özel bir yöntemle kavrulup demlendiği Reserve™ mağaza konseptimizi 2015 yılında kahve tutkunları ile buluşturduk. Kahve uzmanlarının, her yıl kahve yetiştiriciliğinin yapıldığı ülkelere gerçekleştirdikleri gezilerde, 1.000'lerce kahve çekirdeği içinden keşfettikleri nadir ve egzotik Starbucks Reserve kahvelerimizi İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'daki Starbucks Reserve mağazalarımızda farklı demleme yöntemleri ile misafirlerimize sunuyoruz.

En kaliteli kahveye olan tutkumuzun yanı sıra, misafirlerimize ve içinde bulunduğumuz toplumlara karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde, Türkiye'de 2003- 2012 yılları arasında her mağazamız için bir Kardeş Okul belirledik ve öğrencilerimizin sosyal gelişimlerini destekleyici; resim yarışması, satranç turnuvaları, tiyatro çalışmaları gibi birçok farklı etkinlik düzenledik. Ayrıca 2009 yılından beri Tohum Otizm Vakfı ile sürdürdüğümüz işbirliği çerçevesinde otizmde farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli projeleri hayata geçirerek otizmli öğrencilerimizin hayata kazandırılmalarına destek olmaktayız.

2017 senesinde Toplum Gönüllüleri Vakfı ile İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Kayseri ve Eskişehir'de okul iyileştirme projeleri gerçekleştirdik.

2017 yılı itibariyle İşitme Engelli misafirlerimizin de Eşsiz Starbucks Deneyimi'ni yaşayabilmeleri amacıyla partnerlerimize Türk İşaret Dili eğitimi verdiğimiz 'Starbucks Konuşan Parmaklar' projemizi hayata geçirdik.

https://www.starbucks.com.tr/about-us/company-information

https://www.starbucks.com.tr/starbucks-haberler

Starbucks Mobil Uygulama

Starbucks Mobil Uygulaması'nın ayrıcalıklar dünyasında yıldız toplayabilir, size özel hediye ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Üstelik, Starbucks Mobil Uygulaması ile ödeme yapmak şimdi çok kolay!

Euro.Message madebycat